Jdi na obsah Jdi na menu
 


 2. ročník přeběhu Jestřebích hor 5.9.2014          20km

V 8 hodin ráno máme sraz na nádraží a o půl hodiny později s menším zpožděním vyrážíme směr Trutnov. Cesta ubíhá v poho a před desátou vystupujeme v Petříkovicích. Počasí vypadá, že nám bude tentokrát přát a tak se s radostí pustíme do prvního, asi jediného, pořádného stoupáku. Funíme jak lokomotivy, nohy nám podjíždí v bahenní lázni, ale i přesto dobíháme na rozcestí, kde nás čeká náš cyklodoprovod. Oproti loňsku nám KČT (klub českých turistů) změnil trasu (zelená vedla jinudy) a po chvilce běhu už do mírnějšího kopce nás uvítala úplně nová krásná rozhledna 708m.n.m.

 

dscn4981.jpg

Samozřejmě na ní vylezeme a pokocháme se krásnými výhledy na Trutnov a Krkonoše. Uděláme pár klasických fotek a vydáváme se dál. Po dalších asi 4. kilometrech už vlnitým terénem míjíme Jestřebí boudu a pokračujeme na další rozhlednu Žaltman 740m.n.m. U rozhledny potkáváme školu…nebo puberťáky? No čerta něco takového, ale i přes velký mumraj zase vylezeme nahoru, vyfotíme a rychle vypadneme (než nás naučí nějaká sprostá slova). Přeběh nadále pokračuje kolem věznice Odolov až k hospodě. Tam oproti loňsku měníme trasu a běžíme lesní pěšinou po zelené (loni po červené cyklo). Fotíme se u Pěchotního srubu T-S 26  a vylézáme na Kryštofovy kameny.

 

dscn5015.jpg

Dál se cesta příjemně vlní ve stínu lesa až narazíme na původní červenou cyklo. Teď už jen pětikilometrový seběh do Červeného Kostelece přímo na terasu hospody sport Sokolovna. Tam už na nás po 20ti kilometrech běhu konečně čeká pivko a obídek.

 

dscn5022.jpg

V 15:00 po krásném běhacím dni vystupujeme v Jaroměři na nádraží, trošku unavení, malinko kulhající, ale šťastní.

více foto.....

 

 

..............................................................................................

 

 

5.9.2014   2. ročník běhu přes Jestřebí hory - 20km

 

Pohodový přeběh Jestřebích hor. 

22222.png 

stoupání 579 m                                                  klesáni 603 m

Pojedeme vlakem do Petříkovic. Odtud poběžíme po turistické  zelené značce na Slavětín bunkr a na Paseku v Jestřebích horách. Vylezeme na rozhlednu Žaltman 740m.n.n. Dále poběžíme na rozcestí pod Kolčerkou a Odolov. V Odolově se dáme po červené značce na rozcestí pod Větrným dolem. Tam doprava po žluté a doběhneme do Rtyně v podkrkonoší. Odtud je to už jenom kousek po modré a kolem kolejí do Červeného Kostelce. V  Č.K. najdeme nějakou hospudku, kde si dáme pivčo a  počkáme na příjezd vlaku. 

Odjezd vlakem z Jaroměře. Pátek 5.9.2014  

Jaroměř                      8:20 hod.  Vlak R 921 Úpa                                              

zaltman1.jpg

Trutnov střed    9:15 /  9:28 hod.  Vlak Os 15757

Petříkovice        9:37 hod.

 

Odjezdy z Červeného Kostelce směr Jaroměř.

Č.K. 11:17 hod. 12:20 hod. 13:17 hod.

Ojezdy z Červeného Kostelce směr Trutnov

Č.K. 10:50 hod. 11:50 hod 12:50 hod.

 

 

ODKAZ NA MAPU ...

ODKAZ  NA 1. ROČNÍK PŘEBĚHU

 

mapy--1-.jpg