Jdi na obsah Jdi na menu
 


VIDEO...

Noční běžecký závod Christmas Night Run rozzářil centrum východočeské metropole

Noční běžecký závod Christmas Night Run rozzářil centrum východočeské metropole

Historicky první ročník Christmas Night Run - pětikilometrový závod s charitativním puncem rozzářil centrum města Hradce Králové. 
Vybrané dárky dle přání jednotlivých dětí získají maminky s dětmi z azylového domu v Pouchově. „Vánoce jsou svátky lásky a porozumění, proto děkuji všem, kteří dnes dorazili na tuto krásnou akci a zároveň děkuji každému, kdo už dal nebo se chystá dát dárek pod Stromeček splněných přání v OC Atrium," promluvila k divákům náměstkyně primátora paní Anna Maclová. 

  Start i cíl proběhl na náměstí Svobody a krásně osvětlená trasa s vánoční tématikou vedla proti proudu řeky Labe. Běžci proběhli nejprve přes Labský most pak zpátky okolo Městských lázní na Tyršův most a dále po náplavce okolo soutoku Labe a Orlice k Jiráskovým sadům až k cíli.   

Pro spoustu běžců byla hlavní pohnutkou účasti, že budou půl hodiny sportovat a potit se nejen pro své zdraví a radost ale i pro dobrou věc. Pro pořadatelé je úspěch této akce spojené i s charitou impuls pro organizaci i dalších ročníků tentokrát na území celé České republiky. 

222.jpg

 

Pomohli dětem a maminkám

Hradcem se prohnali Santové. Pomohli dětem a maminkám

Hradcem se prohnali Santové. Pomohli dětem a maminkám Autor: DENÍK/Michal Fanta

dnes 12:30

Hradec Králové - Stovky běžců s čelovkou se v sobotu večer vydaly na pětikilometrovou trasu městem.

 
 
 

Nasadit čelovku, ovinout se blýskavými vánočními řetězy, do tkaničky zamotat čip a hurá na start. Tak nějak to vypadalo v sobotu odpoledne na náměstí Svobody v centru Hradce Králové.

Povinná čelovka

Běžel se tu totiž úplně první ročník Christmas Night Run pětikilometrového závodu s charitativním puncem. Část peněz ze startovného totiž získají maminky s dětmi z azylového domu v Pouchově. „Vánoce jsou svátky lásky a obdarovávání, proto děkuji všem, kteří dnes dorazili na tuto krásnou akci a zároveň děkuji každému, kdo už dal nebo se chystá dát dáreček pod Strom splněných přání v Atriu," promlouvala k divákům náměstkyně primátora Anna Maclová a upozornila tak na další benefiční akci pro klienty azylového domu.

Proti proudu Labe

Start i cíl byl na náměstí Svobody, jak jinak než vánočně osvětlená trasa vedla proti proudu řeky Labe. Nejprve běžci přeběhli přes Labský most a pak se přesunuli zpátky okolo Městských lázní na Tyršův most, který se podbíhal a nakonec se po náplavce okolo soutoku Labe a Orlice běželo přes Jiráskovy sady až k cíli.

„Dneska běžím nějakou trasu vůbec poprvé, nejdál jsem vždycky běžela tak maximálně na autobus," smála se u startovní pásky studentka hradecké univerzity Kristýna. Hlavní pohnutkou proč se přihlásila byl prý právě fakt, že se bude zhruba půl hodiny potit pro dobrou věc. Ať tak či tak podobných jako ona se v Hradci sešlo přes pět set.

Michaela Zumrová

Christmas Night Run: Jiří Čivrný opět vítězně

13.12.2014

Autor: Martin Singr / Kategorie:

 
Náhled obrázku 
Táňa Singrová

Dnes se za ideálního počasí uskutečnil premiérový ročník závodu Christmas Night Run. Běželo se v Hradci Králové a Jiří Čivrný potvrdil pozici východočeské jedničky, třebaže letos na podzim nezávodil až tak často jako dříve.

Již od sobotního odpoledne se Náměstí Svobody a okolí začalo plnit běžci. Zatímco v dubnu, kdy se běžel vůbec první závod GP Batteries Night Run a málokdo věděl, jaký bude závod potmě, tentokrát měli někteří z nich jasno, že se chystá povedený závod. Dost z účastníků nyní bylo v převleku za Santa Clause nebo měli aspoň tradiční červenou čepičku. Cenu za nejlepší převlek jim ale "vyfoukl" obří dárek. Organizátoři měli rovněž převleky za Santy a stejně tak moderátor, který neúnavně komentoval celé odpoledne. Také díky němu vládla skvělá atmosféra, ještě umocněná na prosinec nevídaným počasím - teplota atakovala 10 °C a bylo krásné, spíše podzimní, odpoledne.

Čivrný jediný pod 17 minut

Již patnáct minut před startovním výstřelem se začali běžci scházet na startu, kde v první řadě již stál hlavní favorit Jiří Čivrný. V předběžené startovní listině chyběl, přihlásil se den předem v prodejně Decathlon a to i přesto, že se mu příliš nelíbila povinnost běžet s čelovkou. Přesto si ji před startem nasadil a stejně jako téměř šest set dalších závodníků rozsvítil. Asi nepřekvapí, že převládala značka GP, která byla partnerem letošního seriálu Night Run, i přes premiéru sedmé nejoblíbenějšího série v ČR. Nakonec bylo světlo jistě potřeba, vybíhalo se za šera a doběh už byl za tmy, chvílemi trať vedla i místy bez veřejného osvětlení. Přesto Jiří Čivrný nepřipustil drama a na pět kilometrů dlouhé trati bezpečně vyhrál v čase 16:58.

Krok s Jiřím Čivrným se snažil držet Milan Janata, ale v cíli přiznal, že na lepší než druhé místo to tentokrát nebylo. Zčásti se projevil tréninkový výpadek, tohoto neúnavného závoďáka totiž trochu trápí zdraví, konkrétně koleno. Jedenačtyřicet letošních závodů se zřejmě přeci jen projevilo, nicméně přejeme brzký návrat do plného tréninku. "Závod z nulového tréninku jsem takto ještě neběžel a spoléhal na odpočinek a síly z posilovny. Spoléhal jsem marně - 3kg tělesné váhy navíc a přepálený začátek udělaly své,"uvedl Milan po závodě na svém facebooku. Druhé místo, ač 24 vteřin za vítězem, ale bral všemi deseti.

O třetí místo svedli souboj další přední východočeští běžci Marek Kincl a Michal Majoroš. Prvně jmenovaný byl sice o necelé tři vteřiny rychlejší (17:24) , ale Michal tvrdě trénuje a na jaře se možná bude radovat spíše on. I tak se oba vešli na stupně vítězů, Marek Kincl vyhrál kategorii M50 a Michal Majoroš byl třetí v M30. Právě kategorie M30 byla tentokrát výjimečně silná - v první patnáctce bylo jedenáct závodníků této kategorie.

Na patnáctém místě absolutně přitom doběhla vítězka ženského závodu, Egle Uljas závodící za ASK Slavia, která běžela těstně pod dvacet minut, měla čas 19:59.836. Devatenáctý byl nejrychljejší běžec do 15 let Vojtěch Typl (Judo Česká Třebová) v čase 20:28 a 47. Zdeněk Jirásko, vítěz kategorie M60. Mezi mladými dívkami do 15 let pak zvítězila Barbora Hejtmánková, celkově 76.

O novinky nebyla nouze

Pořadatelé zavedli mnoho novinek oproti zaběhlým stereotypům, jako třeba vstup do šatny jen pro osoby se startovním číslem, čip integovaný do papírové pásky, která se jednoduše přilepila do tkaniček boty a v cíli jej běžci nevraceli, netrační dřevěné účastnické medaile, bavlněná trička ve startovním balíčku (funkčních už mají běžci stejně většinou dostatek z jiných závodů) nebo bohaté pozávodní občerstvení, kde nechybělo ani trochu toho "ostřejšího" pití, tedy nic pro řidiče. Velmi vítanou novinkou ale  byly stojany, kde mohl každý běžec po doběhu zadat své startovní číslo a na obrazovce hned viděl nejen své jméno, ale také čas a umístění celkové i v kategorii. Za to tedy jednoznačně palec nahoru.

Také vyhlašování výsledků s předáváním medailí a cen proběhlo rychle a tak v šest večer, na kterou bylo původně plánováno, již měli organizátoři téměř rozebrané celé zázemí a běžci již byli na cestě domů nebo si procházeli blízké Vánoční trhy. Bylo to zkrátka hezké odpoledne vyplněné sportem, radostí z pohybu i z pomoci druhým - součástí běhu byla totiž charitativní pomoc azylovému domu – Stromeček splněných přání, který již šestým rokem probíhá na území Hradce Králové.